Procedura bezpieczeństwa na wypadek Covid-19

Szanowni Rodzice/Opiekunowie przekazujemy Państwu do zapoznania się procedurę bezpieczeństwa na wypadek Covid-19 w przedszkolu.

Od dnia 25 maja rozpoczynamy zajęcia opiekuńcze. Na zgłoszenia dzieci czekamy do środy 20 maja do godziny 12.00.

PROCEDURA

Rodziców którzy planują przyprowadzić na zajęcia opiekuńcze dzieci prosimy niezwłocznie o złożenie poprawnie uzupełnionego załącznika nr 2 z procedury. Na podstawie przesłanych zgłoszeń, tworzone będą grupy według godzin pobytu dziecka w przedszkolu.

Każdy Rodzic jest zobligowany do złożenia deklaracji woli (załącznik nr 2 procedury) jeżeli dziecko będzie korzystać z zajęć opiekuńczych.

DEKLARACJE WOLI NALEŻY PRZESŁAĆ NA ADRES MAILOWY PRZEDSZKOLA: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w przedszkolu, prosi się o zgłaszanie tydzień przed planowanym przyprowadzeniem dziecka do przedszkola, woli przeprowadzenia dziecka w celu zapewnienia mu miejsca w odpowiedniej grupie.

Najpóźniej w dniu przyprowadzenia dziecka do przedszkola należy dostarczyć podpisany załącznik nr 1 procedury zawierający oświadczenia Rodzica/Prawnego opiekun. Jednocześnie informujemy, że najlepiej złożyć oba załączniki jednocześnie drogą mailową.

Załączniki nr 1 i 2 są dostępne w procedurze ale również plik przesłano do rodziców maile.

Dzieci w przedszkolu powinny posiadać tylko swoje pantofle na zmianę oraz w worku ubranko na zmianę aby w razie potrzeby dziecko przebrać.

Nie będzie szczotkowania zębów w tym trudnym okresie więc nie ma potrzeby posiadania kubka, szczotki, pasty.

Stroje gimnastyczne są zbędne gdyż nie będzie gimnastyki korekcyjnej w formie tradycyjnej tylko nadal w formie zdalnego nauczania.

Rytmika, katecheza oraz język angielski będą nadal w formie zdalnego nauczania.

UWAGA:

Zgodnie z procedurą dzieci będą przyjmowane od rodziców z wiatrołapu. Rodzice nie wchodzą na teren szatni.

Dziecku mierzona jest temperatura następnie rodzic zabiera maseczkę dziecka do domu nie pozostawia maski w przedszkolu.

Dziecko w szatni wspierane jest przez pracownika obsługi i przeprowadzane do sali pod opiekę nauczyciela.

Godzina wyjścia dziecka z przedszkola jest bardzo istotna aby dziecko przygotować do wyjścia i przekazania rodzicowi.

Dzieci nie przynoszą żadnych zabawek i innych przedmiotów do przedszkola.

Dzieci przychodzą tylko zdrowe: bez podwyższonej temperatury, bez kataru, zmian skórnych itp.

Dziecko z jakimkolwiek objawem choroby nie mogą przybywać w przedszkolu.

Procedura uwzględnia wytyczne GIS oraz MEN.

PS.

Prosimy nie zwlekać ze zgłaszaniem  dzieci, już dziś należy przesłać deklarację woli na dni czerwcowe co ułatwi organizację grup i zaplanowanie opieki.