Dyrektor:

mgr Edyta KURNIK

Jest nauczycielem dyplomowanym z 25 letnim doświadczeniem pedagogicznym w tym od 2003 roku pełni funkcję dyrektora a od września 2012 dyrektora Przedszkola 12. Ukończyła wiele form doskonalenia z warsztatu pracy, zarządzania, nadzoru pedagogicznego jak i kontroli zarządczej. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną na kierunku Wychowanie przedszkolne i wczesnoszkolne. Wielokrotnie pełniła funkcję opiekuna stażu i praktyk studentów z Uniwersytetu Pedagogicznego. Ukończyła również studia podyplomowe: na Uniwersytecie Jagiellońskim "Reforma edukacji-nauczanie zintegrowane" i na Politechnice Krakowskiej "Zarządzenie placówkami oświatowymi". Praca w przedszkolu to czas sukcesów i owocnej pracy z której jest dumna. Państwu natomiast pragnie przekazać swoje motto, którym kieruję się wychowując dzieci: "Wczoraj już minęło, jutro jeszcze nie nadeszło a my już dziś, wprowadzamy dzieci w świat wartości uniwersalnych jak prawda, uczciwość, dobroć, miłość...". Pełniąc swoją funkcję zawsze ma na uwadze bezpieczeństwo dzieci które rodzice przekazują pod opiekę przedszkola dlatego stawia na wykwalifikowaną pełną zaangażowania kadrę która w pracy odnajduje satysfakcję. Jako dyrektor dostrzega potrzeby rodziców, dzieci ale nie zapomina o swoich pracownikach których wspiera i wspomaga na rożnych płaszczyznach życia. Podejmowane działania jako dyrektora mają na celu rozwój przedszkola, wzbogacenie bazy na miarę przedszkola XXI wieku. Metody i formy stosowane w pracy z dzieckiem są skierowane na indywidualny rozwój oraz predyspozycje przedszkolaków dlatego koncepcję pracy oparła na inteligencji wielorakiej Howarda Gardnera. Pani dyrektor to menadżer pełen pomysłów i wielu inicjatyw między innymi: "Nadanie imienia", "Wirtualna adopcja serca", "Jesienny piknik integracyjny" "Dzień Przedszkolaka", "Szkoła dla Rodziców". Pani dyrektor posiada cechy dobrego menedżera między innymi umiejętność nawiązywania kontaktów, pewność siebie, samodyscyplinę, umiejętność zarządzania ludźmi, zdolności interpersonalne, kreatywność oraz elastyczność w podejściu do rozwiązywania problemów. Dba nieustannie o rozwój osobisty jak i swoich pracowników organizując ciekawe warsztaty i kursy. Jest wymagająca wobec siebie i innych jednocześnie potrafi być wyrozumiała. Motywuje, docenia i nagradza swoich współpracowników którzy swoje zadania wykonują z ogromnym zaangażowaniem i Pasją. W życiu osobistym chętnie spędza czas wolny z rodziną zwiedzając ciekawe i urokliwe zakątki Polski. Wieczory to czas wyciszenia z ciekawą książką w towarzystwie ulubionej autorki Danielle Steel i poetki Wisławy Szymborskiej. Nie odmówi pójścia na ciekawy koncert muzyki filmowej lub klasycznej. Stoi na straży domowego ogniska i tradycji rodzinnych.