Warsztaty plastyczne pt. „Zabawy z portretem” w Muzeum Jana Matejki – 18.11.2016.

W drodze na warsztaty zatrzymaliśmy się na o Placu Matejki, żeby obejrzeć Pomnik Grunwaldzki, potem na Plantach podziwialiśmy zabytkowy Barbakan i Bramę Floriańską. Następnie z dużym zaciekawieniem oglądaliśmy na murze obok Bramy Floriańskiej, galerię obrazów współczesnych malarzy – piękne pejzaże, zabytkowe i urokliwe zakątki naszego miasta, konie itp. W końcu dotarliśmy do Muzeum Jana Matejki. Pani przewodnik oprowadziła nas po muzeum.  Poznaliśmy życie i twórczość malarza, jego wybrane dzieła a szczególnie portrety. Podczas zwiedzania dzieci zamieniały się w „żywe” obrazy oraz rzeźby. Na zakończenie przedszkolaki zmieniły się w prawdziwych artystów i stworzyły własne portrety.