Literatura dla Rodziców

Poradnik dla rodziców

Jegier Aneta

Wydawnictwo: Harmonia

Książkę tę kierujemy do rodziców, których dziecko ma iść do przedszkola. Autorki zbioru próbują odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania. Rodzic dowie się, jakie ma możliwości i prawa w przedszkolu, jak przygotować dziecko do rozstania, czego nauczyć malucha, by dobrze sobie radził. Ponadto książka porusza takie tematy, jak prawidłowe żywienie, rozwój mowy, sposoby na wspomaganie rozwoju ogólnego malucha. Autorzy wyjaśniają, dlaczego dziecko kłamie i jak je tego oduczyć. Znajdą się tu też podpowiedzi, jak nauczyć sztuki rozwiązywania konfliktów i jak wytłumaczyć mu, że ma dbać o swoje i innych bezpieczeństwo.

I ty możesz mieć superdziecko

Dorota Zawadzka

Wydawnictwo: W.A.B.

Czy niesforny maluch, który doprowadza swoich rodziców do rozpaczy, może zmienić się w aniołka? Dorota Zawadzka, psycholog i pedagog, w telewizyjnych programach Superniania oraz I Ty możesz mieć superdziecko udowodniła, że tak. Wystarczy, by rodzice konsekwentnie przestrzegali określonych reguł i nie walczyli z dzieckiem, ale okazali mu miłość i szacunek. Jeśli po obejrzeniu Superniani w akcji macie ochotę zaprosić ją do swojego domu, sięgnijcie najpierw po tę książkę. Znajdziecie w niej jasne i konkretne wskazówki, dzięki którym nie będziecie bezradni, jeśli Wasze dziecko urządzi histerię w miejscu publicznym albo będzie zachowywać się agresywnie. Autorka dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby przekonać Was, że wcale nie jest trudno zostać rodzicami superdziecka!

Błędy mamy i taty
Praktyczny poradnik dla rodziców

Astrei Gianni i Antonella, Diano Pierluigi

Wydawnictwo: WAM

Czy błędy popełniają dzieci, podczas gdy my, rodzice, jesteśmy nieomylni? Tak naprawdę wszyscy wiemy, że to nieprawda. Dostrzeżenie własnego błędu, przyznanie się do niego i gotowość do zmiany postępowania będą wyrazem naszej miłości i odpowiedzialności wobec dziecka, któremu daliśmy życie, a które teraz chcemy uczynić szczęśliwym.

"Błędy mamy i taty" to książka dla rodziców dzieci w wieku do 10 lat. Poradnik omawia błędy popełniane w codziennym życiu, uczy budowania prawidłowej relacji z dzieckiem, by zapewnić mu emocjonalną stabilność i budować wiarę we własne siły.

Moje dziecko ma ADHD

Kovacs Heike, Kaltenthaler Birgit

Wydawnictwo: Jedność

Jak prawidłowo rozpoznać ADD i ADHD? Gdzie znajdziecie pomoc i wsparcie dla swojego dziecka? Co zrobić, by życie rodzinne było spokojne?

Zespół nadpobudliwości psychoruchowej ma wiele twarzy i często nie jest do rozpoznania na pierwszy rzut oka. Dzieci z ADD albo ADHD potrzebują specjalnej pomocy ­ wszystko jedno czy są rozmarzone i wycofane, czy impulsywne i niecierpliwe. Tutaj znajdziecie wszystkie potrzebne informacje i skuteczne metody, aby móc jak najspokojniej kształtować codzienność z Waszymi dziećmi. Wypróbowane ćwiczenia i praktyczne rady dr med. Heike Kovács i Birgit Kaltenthaler pomogą radzić sobie z ADD i ADHD oraz zapewnią dzieciom i Wam spokojne życie rodzinne.