Dlaczego My?

Co nas wyróżnia?

Gwarantujemy:

Opiekę kompetentnej, wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, stosującej nowoczesne metody pracy oraz innych Osób wspomagających pracę Nauczycieli
miłą, przyjazną, dającą poczucie bezpieczeństwa atmosferę
dużo ruchu na powietrzu, podczas zabaw w ogrodzie i na wycieczkach
smaczne, urozmaicone, zdrowe posiłki.

Zapewniamy:

Dzieciom - wysoki poziom oferty edukacyjnej, sprzyjającej rozwojowi i odpowiadającej potrzebom oraz zainteresowaniom, a tym samym wspaniały, inspirujący, radosny czas wspólnych zabaw i zajęć w gronie rówieśników.
Rodzicom - możliwość współtworzenia i współdecydowania o jakości pracy naszego Przedszkola, pełną informację o rozwoju Dziecka, pomoc i wsparcie w razie problemów.

Dysponujemy:

Przestrzennymi, bogato wyposażonymi salami zabaw
salą imprezowo - rekreacyjną
dużym, bezpiecznym i zadbanym ogrodem wyposażonym w urządzenia do zabaw, dwie piaskownice, skałki do wspinaczki
Drodzy Rodzice, Wasze Dziecko w naszym Przedszkolu nauczy się współdziałania, pozna swoje mocne strony i umocni wiarę we własne siły, nabędzie wiedzy i umiejętności niezbędnych w dorosłym życiu, będzie szczęśliwe.
Zapraszamy do Przedszkola, w którym spotkacie się Państwo z życzliwością i uśmiechem, a Wasze Dzieci zostaną otoczone troskliwą opieką.
Realizujemy założenia Podstawy programowej wychowania przedszkolnego dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego, zgodnie z rozporządzeniem MEN z dn. 23 XII 2008 r. r. (Dz. U. z dn. 15 I 2009 r. Nr 4, poz. 17). Stosujemy nowoczesne metody i formy pracy z grupą, wspomagając jednocześnie indywidualny rozwój każdego Dziecka - w tym celu nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje na szkoleniach i warsztatach.
Realizujemy program Elżbiety Tokarskiej i Jolanty Kopała "Zanim będę uczniem" oraz programy dodatkowe, m.in. Program wspomagania rozwoju, wychowania i edukacji dla różnych grup wiekowych Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej i Ewy Zielińskiej. Co roku opracowujemy także Plan Rozwoju wraz z ofertami edukacyjnymi dla Dzieci.

Organizujemy:

zajęcia otwarte dla Dzieci i Rodziców oraz spotkania warsztatowe dla Rodziców
uroczystości, imprezy okolicznościowe, bale, przedstawienia
wycieczki o charakterze rekreacyjnym i edukacyjnym
wyjścia i wyjazdy do teatrów, muzeów, plenery
konkursy promujące talenty i umiejętności Dzieci
kiermasze świąteczne
dni otwarte dla nowych Przedszkolaków
festyny integrujące środowisko - Dzieci, Rodziców, Absolwentów, Przyjaciół i Sympatyków naszego Przedszkola
wyjazdy na "zielone przedszkola" dla Dzieci 5 - i 6 - letnich do Rabki lub do Lanckorony
Uczestniczymy w akcjach Sprzątanie Świata, Góra Grosza, Gwiazdka dla Zwierzaka, gromadzimy surowce wtórne (makulatura, baterie), które wymieniamy na rośliny do ogrodu, zbieramy nakrętki plastikowe, które przekazujemy na cele charytatywne, włączyliśmy się także w pomoc dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Rybnej w Krakowie, organizując zbiórki karmy i kocy.
Promujemy zdrowy styl życia za sprawą realizacji zadań prozdrowotnych i proekologicznych. Organizujemy z Dziećmi zajęcia uczące właściwego zachowania w sytuacjach zagrożeń.
Bezpłatnie prowadzimy koła zainteresowań: plastyczne i teatralne. Odkrywamy i rozwijamy talenty i uzdolnienia Dzieci w różnych dziedzinach.

Współpracujemy:

ze szkołami podstawowymi w celi zminimalizowania tzw. "progu szkolnego", czyli stresu związanego z pójściem Dziecka do szkoły
z ośrodkiem psychologiczno - pedagogicznym w celu zapewnienia Dzieciom kompleksowej i fachowej pomocy
z instytucjami kulturalnymi m. Krakowa, radą III Dzielnicy - dla uatrakcyjnienia oferty edukacyjnej (warsztaty w muzeach, pracowniach, wystawy, dofinansowanie imprez)
z Rodzicami, których traktujemy jak partnerów współtworzących życie naszego Przedszkola
z fundacjami i organizacjami pozarządowymi w celu organizacji szkoleń dla naszej kadry i dla Rodziców.
Obok zajęć wychowawczo - dydaktycznych prowadzonych przez naszych Nauczycieli oferujemy zajęcia dodatkowe:
rytmikę - zajęcia prowadzone są 1 x w tygodniu
gimnastykę korekcyjną - prowadzoną przez specjalistę rehabilitanta z K.S.O.S. (wymagane zaświadczenie od lekarza pediatry)
język angielski - zajęcia prowadzone 2 x w tygodniu w 3 grupach zaawansowania przez lektora ze szkoły językowej
taniec towarzyski - lekcje prowadzone 1 x w tygodniu przez tancerzy ze Szkoły Tańca AS
religię - 1 x w tygodniu, tylko w grupie dzieci 6 - letnich.