Rekrutacja do Przedszkola

Witamy w "Zaczarowanej Dorożce"!

Wybierając Nasze Przedszkole
zapewniasz swojemu Dziecku najlepszy start!

INFORMACJE DLA RODZICÓW DZIECI ROZPOCZYNAJĄCYCH EDUKACJĘ W NASZYM PRZEDSZKOLU

od 1 września 2019

Upoważnienie do odbioru dziecka

Upoważnienie należy wydrukować, uzupełnić i dostarczyć w pierwszym dniu przyjścia dziecka do przedszkola.

W przypadku upoważniania przez rodziców osoby niepełnoletniej do odbioru przedszkolaka należy zgłosić się o specjalny druk upoważnienia do dyrektora przedszkola oraz o podjęciu takiej decyzji należy powiadomić osobiście dyrektora placówki.

NIE SĄ RESPEKTOWANE UPOWAŻNIENIA NA TELEFON, SMS, MAIL. PROSIMY NA WSZELKI WYPADEK UPOWAŻNIĆ NA DRUKU CHOĆ JEDNĄ OSOBĘ DLA PEWNOŚCI ABY W NAGŁEJ, NIEPRZEWIDZIANEJ SYTUACJI DZIECKO MOGŁO ZOSTAĆ BEZPIECZNIE ODEBRANE.

Wyprawka Przedszkolaka

Uwaga: Wszystkie rzeczy dzieci powinny być podpisane!

Dzieci 3-letnie i 4-letnie leżakują:

duża poszewka na koc wymiar 150 cm na 200 cm;

pidżamka;

pantofle w woreczku;

strój gimnastyczny w woreczku (podkoszulek z krótkim rękawem, getry lub krótkie spodenki);

ubranko na zmianę w woreczku (majteczki, spodenki, skarpetki lub rajstopy i podkoszulek lub bluzeczka).

Dzieci 5-letnie:

pantofle w woreczku,

strój gimnastyczny w woreczku,

przybory do mycia zębów,

ubranko na zmianę.

Dzieci 6-letnie:

pantofle w woreczku,

strój gimnastyczny w woreczku,

przybory do mycia zębów,

ubranko na zmianę.

Prosimy o przyniesienie już pierwszego września  wyprawki. Rzeczy należy podpisać. W indywidualnej szafce w szatni prosimy pozostawić ubranko na zmianę najlepiej w woreczku, reklamówce lub siateczce. Pościel z pidżamą przekazać do sali dydaktycznej w jednej siatce (siatka powinna być na zewnątrz podpisana imieniem nazwiskiem dziecka, rzeczy w środku również np. inicjałami dziecka).

Upoważnienia z roku ubiegłego tracą swoją ważność 31 sierpnia 2019 r. dlatego należy dostarczyć nowe upoważnienie dla każdego dziecka.

Na podstawie pytań zadawanych przez rodziców podczas dnia otwartego pragnę przekazać Państwu kilka ważnych szczegółów dotyczących funkcjonowania przedszkola.

Liczba dzieci w każdej grupie do 25.

W grumie najmłodszej opiekę sprawują 3 osoby wychowawca, pomoc nauczyciela oraz pracownik obsługowy.

Każda grupa prowadzona jest przez dwóch wychowawców, zamiennie jeden do południa drugi popołudniu.

Raz w miesiącu organizowany jest dzień otwarty dla rodziców podczas którego można porozmawiać z wychowawcą na temat swojego dziecka.

W przedszkolu funkcjonuje 1 x w tygodniu przez 5 godzin psycholog oraz 5 godzin logopeda.

Spotkania ze specjalistami odbywają się po wcześniejszym uzgodnieniu terminu, telefonicznie lub osobiście, w dniu pracy specjalisty (psycholog, logopeda).

Logopeda pracuje z dzieckiem po wcześniejszym dokonaniu badania przesiewowego wszystkich wychowanków.

Badanie przez specjalistę może odbyć się tylko na podstawie pisemnej zgody rodzica na prowadzenie badań psychologicznych i logopedycznych na terenie przedszkola.

Przedszkole nie prowadzi grup integracyjnych.

Każda grupa ma swoją salę dydaktyczną do której przyporządkowany jest pracownik obsługi.

Pracownik obsługi wspomaga nauczyciela oraz dba o estetykę i porządek w sali dydaktycznej danej grupy.

Dzieci z gr. I i II odpoczywają na leżakach od 13.00-14.00.

W czasie odpoczynku dzieci słuchają bajek lub słuchowisk słowno-muzycznych.

Do toalety z dziećmi które nie są jeszcze samodzielne zawsze wychodzi opieka pomagając w czynnościach samoobsługowych w toalecie i łazience.

Przedszkole zapewnia dziecku ręcznik, mydło, papier toaletowy oraz mokry papier toaletowy.

W przedszkolu odbywają się rodzinne spotkania na których można podziwiać występy słowne, muzyczne i instumentacje w wykonaniu swoich pociech.

Przedszkole posiada swoją kuchnię, wszystkie posiłki przygotowywane są codziennie na bieżąco.

Jadłospis na dekadę dostępny jest na tablicy ogłoszeń w holu przedszkola.

Przedszkole nie ma możliwości realizacji specjalistycznych diet żywieniowych.

Posiadamy kilka miejsc dla dzieci 6 letnich.

Szanowni Rodzice zachęcam do komunikowania się za pomocą e-mil i zadawania pytań z chęcią udzielę odpowiedzi w ramach swojej wiedzy i kompetencji.

dyrektor Edyta Kurnik

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020
od 1 marca do 29 marca 2019r.

KILKA INFORMACJI JAK ZAPISAĆ DZIECKO DO PRZEDSZKOLA

1/ Zapisu dziecka dokonujemy elektronicznie przez internet tutaj

2/ Wypełniony dokument należy wydrukować i bezwzględnie dostarczyć tylko do przedszkola pierwszego wyboru najpóźniej do 29 marca do godziny 12.00.

3/ Podczas rejestracji można dokonać wyboru dowolnej liczby przedszkoli.

4/ Składając dokumenty w przedszkolu należy posiadać niezbędne dokumenty potwierdzające kryteria rekrutacji wybrane przez opiekuna. Rodzaj dokumentu określa paragraf 3 Uchwały Rady Miasta Krakowa tutaj

5/ Podczas rejestracji elektronicznej należy starannie wypełnić wszystkie obowiązujące  pola w tym numery kontaktowe oraz adresy e-mail obojga opiekunów prawnych.

6/ Dokumenty można składać w przedszkolu od poniedziałku do piątku od 10.00-14.00 lub wtorek i środę 16.00-17.00.

7/ Dokumentacja niepełna lub bez wymaganych załączników nie będzie przyjmowana.

W ramach programu adaptacyjnego zapraszamy 14 marca 2019r. na godz. 16.00 dzieci z rodzicami na dzień otwarty.

Szanowni Rodzice prosimy przyprowadźcie swoje pociechy

bo to właśnie spotkanie przygotowane z myślą o nich aby ułatwić im w przyszłości adaptację.

8 czerwca dzieci przyjęte z rodzinami zapraszamy na godz. 10.00 na rodzinny festyn

w ogrodzie przedszkola (szczegóły w późniejszym terminie w zakładce ogłoszenia).

We wrześniu zebranie z rodzicami i wychowawcami grup (szczegółowa informacja pojawi się w ogłoszeniach).

**************************************************************************