Rekrutacja do Przedszkola

Witamy w "Zaczarowanej Dorożce"!

Wybierając Nasze Przedszkole
zapewniasz swojemu Dziecku najlepszy start!

INFORMACJE DLA RODZICÓW DZIECI ROZPOCZYNAJĄCYCH EDUKACJĘ W NASZYM PRZEDSZKOLU

od 1 września 2017

Upoważnienie do odbioru dziecka

Upoważnienie należy wydrukować, uzupełnić i dostarczyć w pierwszym dniu przyjścia dziecka do przedszkola.

W przypadku upoważniania przez rodziców osoby niepełnoletniej do odbioru przedszkolaka należy zgłosić się o specjalny druk upoważnienia do dyrektora przedszkola oraz o podjęciu takiej decyzji należy powiadomić osobiście dyrektora placówki.

NIE SĄ RESPEKTOWANE UPOWAŻNIENIA NA TELEFON, SMS, MAIL. PROSIMY NA WSZELKI WYPADEK UPOWAŻNIĆ NA DRUKU CHOĆ JEDNĄ OSOBĘ DLA PEWNOŚCI ABY W NAGŁEJ, NIEPRZEWIDZIANEJ SYTUACJI DZIECKO MOGŁO ZOSTAĆ BEZPIECZNIE ODEBRANE.

Wyprawka Przedszkolaka

Uwaga: Wszystkie rzeczy dzieci powinny być podpisane!

Dzieci 3-letnie leżakują:

duża poszewka na koc wymiar 150 cm na 200 cm;

pidżamka;

pantofle w woreczku;

przybory do mycia zębów;

strój gimnastyczny w woreczku;

ubranko na zmianę w woreczku (majteczki, spodenki, skarpetki lub rajstopy i podkoszulek lub bluzeczka).

Dzieci 4-letnie:

strój gimnastyczny w woreczku,

Dzieci 5-letnie:

strój gimnastyczny w woreczku,

Dzieci 6-letnie:

strój gimnastyczny w woreczku,

ubranko na zmianę.

KAŻDY PRZEDSZKOLAK DO SWOJEJ WYPRAWKI DOŁĄCZA PACZKĘ (100 SZT.) CHUSTECZEK HIGIENICZNYCH oraz w grupie I również chusteczki wilgotne.

Prosimy o przyniesienie już pierwszego września  wyprawki. Rzeczy należy podpisać. W indywidualnej szafce w szatni prosimy pozostawić ubranko na zmianę najlepiej w woreczku, reklamówce lub siateczce. Pościel z pidżamą przekazać do sali dydaktycznej w jednej siatce (siatka powinna być na zewnątrz podpisana imieniem nazwiskiem dziecka, rzeczy w środku również np. inicjałami dziecka).

Prosimy bezwzględnie Rodziców, już w pierwszym dniu przyprowadzenia dziecka do przedszkola, dostarczyć upoważnienie do odbioru dziecka na rozpoczynający się rok szkolny.

Wszystkie upoważnienia z roku ubiegłego tracą swoja ważność 31 sierpnia 2017r. dlatego należy dostarczyć nowe upoważnienie dla każdego dziecka.

Wszystkie szczegółowe informacje na temat funkcjonowania grupy Rodzice, którzy nie byli obecni na zebraniu organizacyjnym w czerwcu, będą mieć możliwość uzyskać od wychowawcy grupy na zebraniu we wrześni, o terminie poinformujemy na stronie w ogłoszeniach.

Rekrutacja na rok szkolny 2017/2018 trwa od 18 kwietnia do 8 maja szczegóły Portal Edukacyjny Krakowa

Składając wniosek do placówki pierwszego wyboru należy dołączyć  dokumenty potwierdzające zaznaczone we wniosku kryteria.

Przed złożeniem wniosku do przedszkola lub oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej prosimy o rzetelne zapoznanie się z zasadami rekrutacji i niezbędnymi dokumentami.

Ogłoszenie wyników rekrutacji 8 czerwca 2017r. W holu przedszkola na tablicy ogłoszeń zostanie umieszczona lista dzieci zakwalifikowanych i nie zakwalifikowanych do przedszkola na etapie rekrutacji.

ZASADY REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLA

Szczegółowe informacje o zasadach rekrutacji na rok szkolny 2017/2018 - zobacz: Aktualności-ogłoszenia

Zapisując dziecko do przedszkola rodzic w wyznaczonym terminie winien złożyć kartę zapisu (wniosek) do przedszkola pierwszego wyboru.

Zapisu rodzic może dokonać elektronicznie wypełniając wszystkie niezbędne dane. Kartę można również wydrukować przed wypełnieniem lub po uzupełnieniu wymaganych pól.

Składanie karty zapisu (wniosku) odbywa się od 18 kwietnia do 8 maja

od poniedziałku do piątku od 10.00 do 14.00

poniedziałek, czwarte, piątek od 14.00 do 16.00

do wniosku należy dołączyć wszystkie niezbędne załączniki (zaświadczenia /oświadczenia itp.)

UWAGA!!!

Elektroniczny zapis dziecka nie zwalnia rodzica od obowiązku dostarczenia, w terminie, karty papierowej do wybranego przedszkola. Dostarczenie wypełnionego formularza jest bezwzględnym warunkiem uczestniczenia dziecka w rekrutacji.

Przyjęcie do przedszkola w ciągu roku szkolnego jest możliwe tylko w przypadku wolnych miejsc. Decyzję w sprawie przyjęcia dziecka do przedszkola, poza okresem rekrutacji, podejmuje dyrektor.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie Portalu Edukacyjnego Krakowa w tym:

oferty przedszkoli

zasady naboru

terminarz

kryteria

pliki do pobrania

W wyniku braku wolnych miejsc w przedszkolu nie prowadzimy rekrutacji uzupełniającej. Wolne miejsca w Krakowskich przedszkolach opublikowano w artykule Ogłoszenia - Wyniki rekrutacji na rok szkolny 2017/2018 - zapraszamy do zapoznania.

**************************************************************************