Pomoc Psychologiczno-Pedagogiczna

Tekst:
Podstawa prawna udzielania pomocy psychologiczno pedagogicznej dzieciom

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 30 kwietnia 2013r. Dz. U. poz. 532 w sprawie zasad udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach oraz Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 sierpnia 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach.

 

Przedszkole współpracuje z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną dla Dzieci w Wieku Przedszkolnym ul. W. Popławskiego 17 w Krakowie, która świadczy całkowicie bezpłatną pomoc dziecku w wieku przedszkolnym oraz jego rodzicowi. Poradnia proponuje pomoc dzieciom i rodzicom  oferta tutaj.

 

Specjaliści ściśle współpracujący z przedszkolem to logopeda, pedagog i psycholog.


Poradnia udziela pomocy psychologiczno - pedagogicznej wszystkim którzy wyrażą chęć przyjęcia pomocy i skontaktują się osobiście w sposób dogodny dla siebie z poradnią.
Kontakt możliwy jest osobiście, telefonicznie lub mailowo szczegóły na stronie www.poradniakrakow,com.pl

 

Również na terenie przedszkola dyżur pełnią wspomniani wyżej specjaliści:

Logopeda mgr Agnieszka Jagielska-Czura:  8.45-12.00 wtorek i 8.15-12.00 środa, konsultacje dla rodziców środa od 8.00-9.00 po wcześniejszym umówieniu się z logopedą telefonicznie 124113502 lub mailowo na adres e mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Psycholog - trwa rekrutacja na stanowisko konsultacje odbywają się na wniosek rodzica po wcześniejszym umówieniu się. adres e mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Pedagog mgr Marta Wronka z ramienia poradni psychologiczno pedagogicznej dla dzieci w wieku przedszkolnym 1 x w miesiącu.

 

Rodziców zainteresowanych spotkaniem z psychologiem na terenie poradni, prosimy o kontakt z poradnią, której podlega nasze przedszkole kontakt tutaj

 

Realizujemy program ministerialny "Za życiem" w ramach którego obejmujemy pomocą dzieci potrzebujące wsparcia z zakresu logopedii i psychologii. Specjaliści pracują z dziećmi w poniedziałek logopeda w piątek psycholog. 

Wszystkich rodziców zainteresowanych programem zachęcamy do odwiedzenia strony poradni i złożenia wniosku,  z prośbą o dodatkowe zajęcia specjalistyczne, u nauczyciela w grupie lub w sekretariacie przedszkola. Wniosek można pobrać z plików do pobrania znajdujących się na stronie poradni.

 

Uwaga:

Na spotkanie ze specjalistami najlepiej umówić się telefonicznie (12-411-35-02) w dniu obecności specjalisty na placówce w środę i piątek  z panią logopedą w środę z panią psycholog.

 

 

 

«