Pomoc Psychologiczno-Pedagogiczna

Tekst:
Podstawa prawna udzielania pomocy psychologiczno pedagogicznej dzieciom

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ  z dnia 28 sierpnia 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach (Dz.U. 2017 poz. 1591).

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI I NAUKI z dnia 22 lipca 2022 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach (Dz. U. 2022 poz. 1594)

Przedszkole współpracuje z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną dla Dzieci w Wieku Przedszkolnym ul. W. Popławskiego 17 w Krakowie, która świadczy całkowicie bezpłatną pomoc dziecku w wieku przedszkolnym oraz jego rodzicowi. Poradnia proponuje pomoc dzieciom i rodzicom  oferta tutaj.

Specjaliści ściśle współpracujący z przedszkolem to logopeda, pedagog i psycholog.

Poradnia udziela pomocy psychologiczno - pedagogicznej wszystkim którzy wyrażą chęć przyjęcia pomocy i skontaktują się osobiście w sposób dogodny dla siebie z poradnią.
Kontakt możliwy jest osobiście, telefonicznie lub mailowo szczegóły na stronie www.poradniakrakow,com.pl

Również na terenie przedszkola dyżur pełnią wspomniani wyżej specjaliści:

Logopeda mgr Agnieszka Jagielska-Czura:

środa 08:00-12:00

czwartek 08:00-12:00

konsultacje dla rodziców czwartek od 12:00-12:30 po wcześniejszym umówieniu się z logopedą telefonicznie 124113502 lub mailowo na adres e mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pedagog mgr Marta Wronka z ramienia poradni psychologiczno pedagogicznej dla dzieci w wieku przedszkolnym 1 x w miesiącu:

30 wrzesień

28 październik

2 i 30 grudzień

27 styczeń

3 i 31 marzec

28 kwiecień

2 i 30 czerwiec

Pedagog specjalny mgr Anna Jesionka-Chabinka

środa 12:30-16:00

czwartek 09:30-11:30

Psycholog - mgr Adrianna Małek

poniedziałek 8:00-12:00

wtorek 15:00-16:30

Rodziców zainteresowanych spotkaniem z psychologiem na terenie poradni, prosimy o kontakt z poradnią, której podlega nasze przedszkole kontakt tutaj

Realizujemy program ministerialny "Za życiem" w ramach którego obejmujemy pomocą dzieci potrzebujące wsparcia z zakresu logopedii i psychologii. Specjaliści pracują z dziećmi w poniedziałek logopeda w piątek psycholog.

Wszystkich rodziców zainteresowanych programem zachęcamy do odwiedzenia strony poradni i złożenia wniosku,  z prośbą o dodatkowe zajęcia specjalistyczne, u nauczyciela w grupie lub w sekretariacie przedszkola. Wniosek można pobrać z plików do pobrania znajdujących się na stronie poradni.

Uwaga:

Na spotkanie ze specjalistami najlepiej umówić się telefonicznie (12-411-35-02) w dniu obecności specjalisty na placówce w środę i piątek  z panią logopedą w środę z panią psycholog.