Akademia Klasy Ekstra w Krakowie

Tekst:

25 maja w Krakowie (MKS Cracovia SSA) i 26 maja w Myślenicach (Wisła SA) odbędzie się kolejna edycja projektu Akademie Klasy Ekstra organizowanego przez Fundację Ekstraklasy oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, we współpracy z najlepszymi w Polsce klubami piłkarskimi reprezentującymi rozgrywki Lotto Ekstraklasy.

Akademie Klasy Ekstra to wydarzenia mające promować piłkę nożną oraz aktywność fizyczną wśród dzieci, rozpoczynających lub będących na wczesnym etapie swojej przygody z futbolem, bazując na infrastrukturze, wiedzy i doświadczeniu, oferowanym przez drużyny uczestniczące w rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy. W poprzednim roku impreza przyciągnęła na boiska w całej Polsce prawie 20.000 dzieci i dorosłych.

Treningi w ramach Akademii Klasy Ekstra to otwarte zajęcia dla wszystkich chłopców i dziewczynek, oparte na sportowych konkursach, grach i ćwiczeniach sprawnościowych dla najmłodszych. Dla starszych dzieci przygotowane zostały emocjonujące turnieje Funino oraz Mini Piłki Nożnej. Treningi będą się odbywały w trzech grupach wiekowych, do szóstego (U-6), dziewiątego (U-9) i jedenastego (U-11) roku życia. W przerwach między zajęciami na wszystkich uczestników Akademii Klasy Ekstra czekać będzie specjalne piłkarskie miasteczko, gdzie będą mogli sprawdzić siłę i precyzję swojego strzału na bramkę radarową oraz celnościową, refleks na trenażerach quick feet lub przejść piłkarski tor z przeszkodami.

 

Motto tegorocznej edycji Akademii zachęca do udziału w projekcie wszystkich miłośników sportu i dobrej zabawy:

JESTEŚ TAK DOBRY JAK MECZ, KTÓRY DOPIERO ROZEGRASZ.

ZAPRASZAMY:

25 maja (czwartek) w godz. 11:00 – 15:00 Centrum treningowe MKS „Cracovia” SSA ul. Wielicka 101,
osoba odpowiedzialna ze strony Klubu: Tomasz Bałdys Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 694 464 979;

26 maja (piątek) w godz. 11:00 – 15:00 Myślenice ul. Zdrojowa 9,

osoba odpowiedzialna ze strony Klubu: Rafał Wisłocki Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 606 208 926.

Więcej informacji o Projekcie tutaj

 

 

«