XVI OTCD

Tekst:

W dniach 3 – 10 czerwca 2017 r. odbędzie się XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (XVI OTCD), pod hasłem „CZYTANIE ZBLIŻA”. Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Co roku, Tydzień Czytania mobilizuje do aktywnej promocji czytelnictwa ponad 9240 wolontariuszy kampanii czytania oraz placówki, instytucje i społeczeństwo w całym kraju. 

 

Nasze przedszkole włączając się w tak piękną akcję zaprasza chętnych rodziców do przeczytania dzieciom z Zaczarowanej Dorożki  swojej ulubionej bajki, opowiadania lub wierszy z dzieciństwa. Zainteresowanych rodziców zapraszamy do indywidualnego kontaktu z wychowawcami w celu ustalenia dnia i godziny spotkania.

 

Zachęcamy dzieci aby aktywnie włączyły się w wymianę książek i wieczorne czytanie z rodzicami na dobranoc wdrażając w życie tegoroczne hasło akcji "CZYTANIE ZBLIŻA" (kącik wymiany książki znajduje się w holu przedszkolnym).

 

Kochani Rodzice jeżeli znajdują się w biblioteczce Waszych pociech książeczki do których dzieci już nie wracają proszę przynieście je do kącika wymiany książki aby inne dzieci mogły sobie je wypożyczyć a na koniec czerwca książeczki przekażemy do biblioteki osiedlowej z którą współpracujemy od wielu lat i gościmy na wszystkich organizowanych spotkaniach autorskich i imprezach okazjonalnych.

 

Polecamy zakładkę Projekty Edukacyjne na naszej stornie oraz wiele ciekawostek które można zaleźć na stronie fundacji ABCXXI

 

 

«